Lakier poliuretanowy na zewnętrz ZAR

233,00 zł

Brutto

Darmowa dostawa od 300 zł
Pojemność
Rodzaj Połysku
Mała ilość w magazynie
Wysyłka w 24 h

ZAR USA LAKIER UV ZEWNĘTRZNY DRZWI OKNA

ZAR® ULTRA Bezbarwny Zewnętrzny Jednoskładnikowy Lakier Poliuretanowy o łagodnym zapachu

ZAR® ULTRA został specjalnie stworzony dla ochrony zewnętrznych powierzchni drewnianych narażonych na ekstremalne warunki pogodowe. Lakier zawiera absorbent promieni UV i antyutleniacz, znaczne przewyższa trwałością inne lakiery stosowane na zewnątrz. Jest doskonały do malowania zewnętrznych drzwi płotów, barierek balkonowych, mebli ogrodowych, drewnianego sidingu i innych powierzchni narażonych na działanie zmiennych warunków pogodowych. Lakier powinien być stosowany tylko na powierzchniach wyeksponowanych w kierunku światła słonecznego.

 

14 DNI NA ZWROT

 

BEZPIECZNE ZAKUPY

 

SZYBKA DOSTAWA

OPIS STOSOWANIA

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI:

Nowe drewno: Wyczyść papierem ściernym. Usuń kurz i zabrudzenia szmatką nawilżoną benzyną lakową. Nie zaleca się stosowania lakierów podkładowych.
Stare polakierowane powierzchnie w dobrym stanie: Usuń tłuszcz i wosk. Wyczyść papierem ściernym i usuń kurz w sposób opisany powyżej (nie stosować na stare lakiery zawierające stearyniany).
Stare pomalowane powierzchnie w złym stanie lub pomalowane farbą: Usuń całkowicie starą warstwę, wyczyść papierem i usuń kurz w sposób opisany powyżej.

NAKŁADANIE LAKIERU:
Wymieszaj dokładnie, nie wstrząsaj. Dla osiągnięcia najlepszego efektu końcowego zaleca się, aby lakier miał temperaturę powyżej 18oC. Nakładaj kiedy temperatura powietrza jest powyżej 10oC. Nie należy nakładać lakieru w słońcu lub po zmierzchu gdyż rosa może zniszczyć powłokę lakieru. Nie stosować wewnątrz pomieszczeń i na powierzchniach po których się chodzi. Lakier może być nakładany pędzlem lub pistoletem. Czas schnięcia między warstwami 4-12 h. w temperaturze 18-20oC i wilgotności powietrza 55-60 % (grubość powłoki, niska temperatura lub niska wilgotność powietrza mają wpływ na wydłużenie czas schnięcia). Przed nałożeniem kolejnej warstwy przeszlifuj delikatnie papierem ściernym, usuń kurz i wyczyść do czysta. Wymagane jest nałożenie 3 warstw, ale dla lepszej ochrony zaleca się jeszcze jedną warstwę.

Czas schnięcia:
Pierwsza warstwa na surowym drewnie około 4 h. Kolejne warstwy 8-12 h. Na czas schnięcia lakieru ma wpływ wiele czynników : twardość drewna, wilgotność i temperatura powietrza, wentylacja pomieszczenia. W związku z tym czas schnięcia może ulec znacznemu wydłużeniu w stosunku do podanych powyżej wartości. Przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru należy upewnić się, że poprzednia jest zupełnie wyschnięta. Podczas szlifowania polakierowanej powierzchni papierem ściernym - powinien pojawiać się biały pył, co świadczy o wyschnięciu lakieru, jeżeli nie ma białego pyłu lub na powierzchni powstają zarysowania lub jest ona gumowata w dotyku oznacza to, że lakier nie jest jeszcze odpowiednio wyschnięty- należy odczekać pewien okres czasu.

Czyszczenie narzędzi : benzyna lakowa

Wydajność około: 7,5m2 z 1PT. (0,473L), 15m2 z 1 QT. (0,946 L ), 60 m2 z 1 GAL. (3,785 L)

Opakowania : 1PT (0,473L) ; 1QT (0,946L) ; 1Gallon (3,785L)

Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego i przemysłowego.

Ostrzeżenie: Wyrób łatwopalny, zawiera lotne substancje szkodliwe dla zdrowia. Pomieszczenia zamknięte w czasie prac malarskich i po ich zakończeniu należy intensywnie wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytku. Wyrób należy chronić przed dostępem dzieci. Przy pracy należy używać odzieży, rękawic i okularów ochronnych, a w przypadku złej wentylacji również maski ochronnej.

Karty charakterystyki:

Satin   Gloss

4 Przedmioty

Opis

Wydajność
7,5m2 z 1PT. (0,473L), 15m2 z 1 QT. (0,946 L ), 60 m2 z 1 GAL. (3,785 L)
Czyszczenie narzedzi
benzyna lakowa
Polecane produkty