Narzędzie do słojowania ZAR

53,00 zł

Brutto

Darmowa dostawa od 300 zł
Duża ilość w magazynie
Wysyłka w 24 h

Narzędzie do malowania drewnianych słoi ZAR®

Stosując narzędzie do malowania słoi i bejcę ZAR® Wood Stain można pomalować atrakcyjnie wyglądające drewniane słoje na pomalowanych wyrobach z drewna, metalowych drzwiach lub plastiku.

 

14 DNI NA ZWROT

 

BEZPIECZNE ZAKUPY

 

SZYBKA DOSTAWA

OPIS STOSOWANIA

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI :
Stare powierzchnie :

Usuń luźne elementy. Wyczyść papierem ściernym powierzchnię i usuń kurz. Najlepszym kolorem powierzchni do malowania słoi jest kolor biały, jasno brązowy lub szary. Jeżeli powierzchnia ma ciemny kolor zalecamy pomalowanie jej jasno brązowym podkładem. Do metalowych powierzchni użyj podkładu do metalu i zostaw, aby dobrze wysechł.

Nowe powierzchnie :
Wyczyść powierzchnię dokładnie używając rozpuszczalnika do farb lub benzyny lakowej. Poćwicz słojowanie na kawałku odpadu, aż będziesz zadowolony z rezultatów.

Uwaga: Pamiętaj aby co pewien czas wycierać przyrząd do słojowania, by zapobiec smugom na wzorze słoi.

MALOWANIE SŁOI:

Nanieś cienką, jednolitą warstwę bejcy ZAR® na powierzchnię na której chcesz pomalować słoje. Zastosuj przyrząd do słojowania, zaczynając od góry powierzchni. Podczas przesuwania się w dół naciskaj palcem wskazującym, ciągnij przyrząd w dół poruszając nim ze stałą prędkością. Kołysz nim w górę i w dół powoli, aby namalować naturalne słoje. Jeżeli nie jesteś zadowolony z otrzymanych wzorów słoi, wyczyść obszar szmatką i spróbuj ponownie. Kiedy wzory słoi są takie jak chcesz zostaw do wyschnięcia przez 24-48 godzin. Następnie używając tego samego koloru bejcy, nanieś cienką, jednolitą warstwę ZAR® na wzór, który utworzyłeś. To jest warstwa tonująca. Użyj suchego pędzla aby usunąć smugi i ślady, zostaw tę warstwę do wyschnięcia na 24-48 godzin. Jeżeli wymagany jest ciemniejszy kolor należy nałożyć jeszcze jedną warstwę bejcy. Na powierzchnie pomalowaną bejcę należy nałożyć warstwę ochronną lakieru poliuretanowego. Powierzchnie zewnętrzne wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych należy pomalować zewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR® . Wszystkie powierzchnie zewnętrzne, osłonięte przez ganek itp. oraz powierzchnie wewnętrzne należy zabezpieczyć wewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR® .

86 Przedmioty
Polecane produkty