Bejca do drewna ZAR

142,00 zł

Brutto

Darmowa dostawa od 300 zł
Pojemność
Kolor
Duża ilość w magazynie
Wysyłka w 24 h

ZAR® Bejca do Drewna to wysoce wypełniony pigmentem produkt na bazie oleju. Pozwala ona uzyskać bogaty, jednolity kolor w bardzo łatwy i szybki sposób, już po jednokrotnym bejcowaniu. Tworzy transparentną powłokę podkreślającą słoje i naturalne piękno drewna . Bejca kontroluje poziom wsiąkania w drewno, chroniąc przed powstawaniem plam i odcieni podczas bejcowania. Uszczelnia powierzchnie drewna nie podnosząc jego włókien. Jest doskonała do parkietów, schodów, mebli, boazerii, antyków, również do gatunków drewna, które są trudne do barwienia: sosna, brzoza, olcha i klon. Może być stosowana na drewno, włókno szklane, metal, plastik lub pomalowane powierzchnie, aby uzyskać efekt imitacji drewna.

 

14 DNI NA ZWROT

 

BEZPIECZNE ZAKUPY

 

SZYBKA DOSTAWA

OPIS STOSOWANIA

POWIERZCHNIE DREWNIANE
Przygotowanie powierzchni :
Nowe drewno: Wyczyścić papierem ściernym. Wypełnij dziury i szczeliny szpachlą ZAR®. Przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym i dobrze wyczyść szmatką zwilżoną w benzynie lakowej. Powierzchnia musi być wolna od brudu, zatłuszczeń i wosku.

Stare polakierowane powierzchnie: Usunąć całkowicie starą warstwę lakieru. Następnie zastosować się do opisu powyżej dotyczącego nowego drewna.

Nakładanie:
Wymieszaj dokładnie. Nakładaj bejcę, wcierając w drewno czystą szmatką (nie lnianą), następnie usuń nadmiar. Zostaw do wyschnięcia na 6-12 godzin. Jeżeli chcesz uzyskać ciemniejszy kolor po wyschnięciu delikatnie przeszlifuj papierem ściernym i nałóż drugą warstwę. Bejca kontroluje penetracje, uszczelnia drewno podczas nakładania, pozwala pracować w dowolnym tempie bez obawy powstawania śladów typowych dla innych rodzajów bejc. Kolor zależy od gatunku drewna i stopnia jego wypolerowania. Bejcowaną powierzchnię należy zabezpieczyć lakierem poliuretanowym ZAR®

MALOWANIE IMITACJI DREWNA NA POWIERZCHNI POMALOWANEJ FARBĄ
Przygotowanie powierzchni:
Usuń brud, tłuszcz, wosk z powierzchni. Przeszlifuj lekko powierzchnię dobrym papierem ściernym aby usunąć połysk, a następnie przemyj powierzchnię benzyną lakową.

Nakładanie:
Nakładaj bejcę bawełnianą szmatką, następnie użyj suchego pędzla lub narzędzi do malowania słoi. Utworzony wzór należy zabezpieczyć lakierem poliuretanowym ZAR®.

WYKAŃCZANIE DRZWI METALOWYCH, DRZWI Z WŁÓKNA SZKLANEGO I DRZWI Z MDF Z WYTŁOCZONYM RYSUNKIEM SŁOI (MASONITE®) TAK ABY NADAĆ IM WYGLĄD NATURALNEGO DREWNA

Drzwi metalowe lub drzwi drewnopochodne pomalowane na jasny kolor:
ZAR® WOOD GRAINING TOOL Nanieś cienką, jednolitą warstwę bejcy ZAR na powierzchnię na której chcesz pomalować słoje. Zastosuj przyrząd do słojowania, zaczynając od góry powierzchni. Podczas przesuwania się w dół naciskaj palcem wskazującym, ciągnij przyrząd w dół poruszając nim ze stałą prędkością. Kołysz nim w górę i w dół powoli, aby pomalować naturalne słoje. Jeżeli nie jesteś zadowolony z otrzymanych wzorów słoi, wyczyść obszar szmatką i spróbuj ponownie. Kiedy wzory słoi są takie jak chcesz zostaw do wyschnięcia przez 24-48 godzin. Następnie używając tego samego koloru bejcy, nanieś cienką, jednolitą warstwę ZAR na wzór, który utworzyłeś. To jest warstwa tonująca. Użyj suchego pędzla aby usunąć smugi i ślady, zostaw tę warstwę do wyschnięcia na 24-48 godzin. Jeżeli wymagany jest ciemniejszy kolor należy nałożyć jeszcze jedną warstwę bejcy. Na powierzchnie pomalowaną bejcę należy nałożyć warstwę ochronną lakieru poliuretanowego. Zewnętrzną stronę drzwi zewnętrznych wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych należy pomalować zewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR. Wszystkie drzwi zewnętrzne, osłonięte przez ganek itp. Oraz drzwi wewnętrzne należy zabezpieczyć wewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR®.

Drzwi z włókna szklanego i drzwi z MDF z wytłoczonym rysunkiem słoi (MASONITE®):

Należy przygotować powierzchnię, wyczyścić brud, tłuszcz a następnie przemyć benzyną lakową. Bejce należy nakładać bawełnianą szmatką, okrągłymi ruchami aby zabarwić całą powierzchnię. Następnie używając tej samej szmatki należy wyrównać kolor posuwistymi ruchami wzdłuż rysunku słoi. Ostatecznie zastosuj suchy, miękki pędzel, aby wyrównać smugi. Zostaw tę warstwę do wyschnięcia przez 24-48 godzin. Jeżeli uzyskany kolor jest zbyt jasny, należy nałożyć jeszcze jedną warstwę bejcy, w sposób opisany powyżej i zostawić do wyschnięci przez 24-48 godzin. Na powierzchnie pomalowaną bejcę należy nałożyć warstwę ochronną lakieru poliuretanowego ZAR®. Zewnętrzną stronę drzwi zewnętrznych wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych należy pomalować zewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR. Wszystkie drzwi zewnętrzne, osłonięte przez ganek itp. Oraz drzwi wewnętrzne należy zabezpieczyć wewnętrznym lakierem poliuretanowym ZAR®.

Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowa

Opakowania: 1/2 PT.(0,238L); 1QT (0,946 L)

Wydajność około: 18,5 m2 z 1/2 PT. (0,236 L), 74 m2 z 1 QT. (0,946 L)

Oferowane kolory: 18 kolorów gotowych

Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego i przemysłowego.

Ostrzeżenie: Wyrób łatwopalny, zawiera lotne substancje szkodliwe dla zdrowia. Pomieszczenia zamknięte w czasie prac malarskich i po ich zakończeniu należy intensywnie wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytku. Wyrób należy chronić przed dostępem dzieci. Przy pracy należy używać odzieży, rękawic i okularów ochronnych, a w przypadku złej wentylacji również maski ochronnej.

Karty Charakterystyki:

113 115 119 120 121 123 127 128 129 135 139 140 170 171 503 504 508 509 517 518

12712
98 Przedmioty

Opis

Wydajność
18,5 m2 z 1/2 PT. (0,236 L), 74 m2 z 1 QT. (0,946 L)
Kolor
18 kolorów gotowych
Czyszczenie narzedzi
benzyna lakowa

Specyficzne kody

ean13
079941127121

Polecane produkty